A jaký je váš první prosinec?

První prosinec. U mě v koupelně 10 centimetrová stonožka křížená pravděpodobně se škorpiónem. Chvíli jsem doufala, že je mrtvá, ale po tom, co jsem ji začala mlátit pěnovým nazouvákem, rozhýbaly se jí nohy a začaly upadávat a rozeběhly se po koupelce. Nebylo lehké je všechny sesbírat.A posléze jsem se radši uklidila na pláž.

SavedPicture-2016124162749.jpg

 

 

První prosinec. Na pláži se ochladilo a potahuje chladný vítr. Sedím v plavkách a dlouhém triku a přemýšlím o sobě, co tu vlastně dělám a kde to vlastně jsem. V Česku bych nosila kabát a šálu, chodila na rozsvicování vánočních stomečků, pila svařáky, pekla perníky, chystala vánoční výzdobu a kupovala dárky a začla být v předvánočním stresu. Tady sedím sama na pláži, po Vánocích a prosinci ani stopy. Jen v Tescu možná vánoční balení Snickersek připomíná, že se něco takového ve světě děje.

První prosinec. Začal mi v pokoji protíkat strop a tvořit se vodopád. Zrovna, když se mi podařilo ten pokoj vystříkat proti švábům, utěsnit všechny otvory, ze kterých by cokoliv mohlo vylézat, zabít škorpiostonožku a celkově se tam cítit pohodlně, tak to vypadá, že se budu muset přestěhovat.

První prosinec. Slavím výročí, kdy jsem se dala na masírování. Otevřelo mi to brány do světa. Splnil se mi sen cestovat. Pomáhat lidem. Akorát jedna drobnost tomu schází. Někdo mně blízký, kdo by to dělal se mnou.

SavedPicture-2016124162743.jpg

První prosinec. Našla jsem v tašce můj krásný blok, který jsem si pořídila ještě na Islandu. Se srdíčkama a kočičkama – to musí být. A tak jsem si tam vykreslila sebe, za nějaký ten rok, ve srubu s bernardýnem, na kopci s výhledem a ne moc daleko od mého rodiště.

První prosinec. Dostanu svou první ilegální výplatu. A zitra ji rozfofruju na kurzu vaření 😀

My first day of December 2016

SavedPicture-2016124162756.jpg

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s