Rána se švábem v Thajsku

Vstávám kolem 7-8 hodiny. Mám pružinovou starou matraci a péra vytlačený tak různě po tělě. První kroky vedou do koupelny, která je součástí mého pokoje, ale má odlišné klima. Vlhké, pralesní. Proto se zde daří ještěrkám a švábům. Vstupují nejrůznějšími mezírkami okolo trubek a těsnění. Nikdy nemůžete vědět na koho ráno narazíte. Po švábech hážu nazouvákama, což ale vůbec nepomáhá, a tak pak strašně řvu ( což taky nepomáhá) a mlátím ho tím lehkým pěnovým sandálem ( což taky moc nepomáhá), dokud ho to všechno nepřestane bavit a dokud rezignovaně radši nechcípne. A pak je mi strašně špatně, protože je šváb celý rozbitý a furt se hýbe a já se ho snažím za vousy dopravit do záchodu ( a při tom zase křičím a obrací se mi žaludek), kde jeho pobyt u mě končí. Ale musím říct, že šváby nejsou pravidlem, ale občas tam prostě je. Jinak takový ještěrky jsou uplně v pohodě. Jsou všude a žerou menší hmyz a tak mít ještěrku na návštěvě je většinou potěšení.

Ještě v Česku jsem si koupila filtr na vodu. Je to takové malé tlusté nasávací brčko, které se dá připevnit na petku a tak si nemusím kupovat vodu a piju přes filtr rovnou z kohoutku. Thajci tu vodu taky nepijí. Vše se dělá z kupované vody v barelech.

No a po stresu z koupelny a narovnáním a protažením zad na zemi přichází ta příjemná část. Běh po pláži. Bohužel pláž je dost krátká, možná má tak 2 kilometry. Takže tam a zpátky do bytu ztěží nasbírám 5 km. Což mě štve. Na Islandu už jsem byla zvyklá aspoň na 10km a teď se forma zase ztrácí. Beru si teda s sebou na pláž aspoň švihadlo ať to má aspoň nějaký význam. A tak běhám a skáču a chodím ve vodě a sbírám mušle a opaluju se a je to prostě super ráno.

Po běhu mám pak ještě nějaký čas než jdu do masérny. Ten čas většinou trávím čtením a opalováním se na molu a pitím vychlazených smoothie (mango, ananas a kokos vede! ) a občas šnorchlováním.

Rána jsou u mě prostě fajn. Moje oblíbená část dne 🙂

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s