Jak to (ne)ubíhá v masérském Spa

Když už se teda v poledne doopaluju, vyrážím do “práce”. Pracovní doba se mi nečekaně protáhla, ale to se dá prostě čekat, když nepodepíšete žádnou smlouvu a jste tam jen tak podle ústní domluvy a ještě vlastně vůbec nepracujete, protože nemáte pracovní povolení. Takže tady mám jen tak sedět v recepci 10 hodin denně a vítat turisty, nabízet jim masáže a produkty. A když se někdo zeptá, co tu dělám, tak musím říct, že jsem jen na dovolené a při tom pomáhám (jo, lidi, kteří mě tu vidí sedět celý dny si určitě, bez pochyb, myslí, že jsem na dovolené …).

Takže přicházím do své dovolenkové práce. Jelikož v poledne moc lidí nechodí, zaplatila jsem si tu nejstarší a nejzkušenější masérku ať mě učí. Jo, za peníze jdou v Thajsku věci. Akorát, když jí platím, tak se přitom musíme modlit k Buddhovi a dávat ty peníze k jeho fotce, na květiny a na banány a k panákům, které tam má vždy připraveny pro všechny případy. No tak se pomodlíme, necháme tam peníze a když ráno přijdu do práce, tak už tam nejsou ani peníze a ani banány. Je to takový Ježíšek, akorát naopak :D.

Samozřejmě neustále sleduju, jestli nepřichází zákazníci. Většinou je to takové přátelské pokecání, až teda na jednu, zde početnou národnostní skupinu. Nevím proč, ale je tu šíleně moc Rusů. A ti, hlavně starší, nemluví jinak než rusky a když se snažím na ně trochu česky, tak zásadně nerozumí ani slovo, ikdyž já rusky občas něco chytám. A žijí v domění, že se je všichni snaží podvést. Takže pokud se jim absolutně nevyhoví ve všem, co právě chtějí, ve směs odchází uraženi a podvedeni.

Na jednu stranu jsou thajci celkem poctivci, ale naučili se v turismu chodit i bez znalosti angličtiny. Ceny pro turisty jsou tady srovnatelné s cenami v Česku. Pokud nakupuji na trhu a ve stáncích, kde není dána cena, stojí to vždy mnohem víc než kdyby nakupoval thajec. A neuděláte s tím nic. Můžete jít k dalšímu stánku, kde bude cena pro vás ve směs zase stejná. Takže mě už naukupují moje thajky masérky. Teda hlavně ovoce. Za banány dá thajec 15 KČ v přepočtu, turista skoro 40 … to jen tak pro představu. Ale musím říct, že ovoce je tady fakt boží. Na většině místech vám to klidně i rozmixují na smoothie s ledem. A protože milují sladký, tak občas do toho kopnou i panáka kondenzovanýho mléka a to je pak teprv smooth :).

Ještě k té mojí pracovní době. Pokud nejsou zrovna klienti a thajky nemají oběd nebo svačinu a po té siestu, tak mě učí. A zbytek dne sedím a hledím, čtu a bavím se s neruskými turisty. Až do noci. Dělám to za nějakou tu korunu na bydlení a jídlo. A jednou týdně mám volno na výlety.

Thajky mě ukazují jejich zvyky, nový jídla, thajský slova (tak třeba ještěrka je tiň ťong :D) a já se jim za to snažím dostat do salonu, co nejvíce zákazníků.

Všechno má svý pro a proti, takže není to tu boží, ale je to tu fajn 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s