Bylo nás devět,a pak už jen osm

Dovolte mi představit hvězdnou skupinu lidí, se kterými se (v různém složení) setkávám jednou za rok. Až na jednu členku jsou všichni svobodní a bezdětní. Až na jednu členku mají všichni práci. Všichni dokončili vysokou školu, všichni dokončili maturitu a všichni chodili do stejné třídy na gymnázium. Jsou zdraví, veselí, s velkými plány do budoucna. No nejsou úžasní?

WP_20151227_003 (2)

Žena úplně napravo, třídní učitelka, která i po téměř deseti letech, dokáže odvykládat náš seznam třídy podle abecedy podle příjmení. A i po téměř deseti letech vypadá dobře, snad dokonce lépe. A opustila nás po první kávě…

Žena M., uprostřed, žije v Praze, pracuje pro ministerstvo financí.

Žena P., nalevo, pohybuje se v okolí Zlína, pracuje jako zdravotní laborant. Je již vdaná.

WP_20151227_004 (2)

Žena P., blondýna, se pohybuje v okolí Zlína, pracuje v centru pro autisty, již deset let vlastní permanentku na hokejové zápasy na Vsetíně.

Žena K., nalevo, žije v Praze, pracuje v centrále Lídlu. Pořádá kulturní akce v Bystřici pod Hostýnem (na jaře s Pavlem Křížem). Zná se s českými známými osobnostmi. Strávila 8 dní v New Yorku.

WP_20151227_005 (2)

 

Muž T, nalevo, pohybuje se v okolí Zlína, pracuje v oblasti práva. Na jaře ho čekají zkoušky a poté si založí vlastní kancelář ve Zlíně s pobočkami v okolních městech. Jezdí na MTB a žije s rodiči. Byl také v NY.

Muž T., uprostřed, netuším kde žije a netuším co dělá. Zůstává pro mě tajemstvím. Ale máme ho rádi. A myslím, že hraje fotbal.

Muž R., v modré košili, pohybuje se v okolí Zlína. Inspiruje se filmem The wolf of Wall Street. Bude mít pasivní příjem a v 35 letech půjde do důchodu. Chce do NY. Miluje Jitku Schneiderovou. Tančí swing.

Žena A., která není na žádné fotce, se momentálně pohybuje v okolí Zlína, Prahy, Reykjavíku. Je nezaměstnaná, ale má našlápnuto na slibnou kariéru masérky. Chce taky do NY, chce zpátky na Island a chce i na besedu s Pavlem Křížem.

Tato hvězdná skupina se rozešla po tom, co v hospodě došel veškerý chleba, burgery a po tom, co o deváté uzavřel číšník účty.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s