Blogger of the year 2015! Blogerka roku!

Má nominace v soutěži Blogerka roku byla akceptována. Jsem šťastná, že se to povedlo, mám tak šanci mít větší sledovanost. Budu se tedy snažit blog více rozvinout, psát častěji (doufám, že bude stále o čem). Jsem v kategorii objev, protože jsem začala psát teprce v lednu. No psát, ty první měsíce byly spíše o objevování a pokusy, jak se se stránkama vlastně pracuje. Teď už jsem se s wordpressem relativně skamarádila a mám zhruba formát, jaký jsem si představovala. Ale stále je hodně práce přede mnou, pokud se rozhodnu blog rozvíjet. Větší sledovanost by byla i větší motivace. Proto, pokud se vám příspěvky líbí, pošlete mi hlas a posuňte mě o kousek kupředu.

Při hlasování je nutné zadat i telefonní číslo, ale nehraje tam žádnou velkou roli. Důležitý je email, na který vám přijde adresa pro potvrzení hlasu.

http://www.blogerkaroku.cz/nominovane-blogy/chipsy-chrispy

They accepted my nomination is this czech event. I am very happy it has happened. I could get more people to follow my blog. I didn´t realize I started the blog in January. I thought it was much earlier. That´ s way I am in this category.

At first it was so difficult for me. I had no idea how to work with pages. Few months it was only about trying. Not much about writing. Now it is easier for me, I don´t have to spent all the time with attempts on the pages and I can write more.

ca9cc15e-3466-4333-ad94-a5685a37a142_medium

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s