Sicily 7/2010

Trapani je průmyslové město – přístav, více méně tam není nic k vidění. Severně od města jsou krásné pláže, např. San Vito lo Cappo. Jezdí tam autobusová linka z nádraží. Kempů je tam dostatek, domorodci nabízeji také apartmány. Ceny jsou však oproti kempu o dost vyšší. Spát mimo kemp se nám neosvědčilo. Většina pozemků je oplocených. I když jsme šli mimo město, do přírody, na ohrazení i sebemenšího bezvýznamného zapleveleného pozemku jsme narazili opravdu všude. Navíc zatravněné plochy se zde vyskytovaly v podobě přerostlých ostrých šlahounů nebo trnitých keřů.

Stan se tedy stvěl na kamenité vyschlé zemině…a bez měkké podložky, co si budem povídat. Koupili jsme si aspoň nafukovací lehátka. Dalším problémem po setmění byla obava ze zvěře, resp. hlavně volně žijící psi vs. náš jediný zdroj živin- salám v teple . Hned jak začalo svítat jsme se zabalili a za hlasitého vytí a štěkání, běžěli do civilizace, vyspat se na pláž. Příště už jedině kemp.

P1030113

Sicílie je blízko Afriky. A jde to vidět! Žije zde mnoho černochů. Většinou je potkáte v rolích prodejců. Strava je Afrikou taktéž ovlivněna, na meníčkách nepřevládají pouze těstoviny. Co však zaujalo mě samozřejmě – kočky. Objevují se toulavé obrovské kočky, podobné egyptským.

P1030159

Co stálo za návštěvu, byla přírodní rezervace Zingaro. Stačí zajít v San Vitu do informačního centra, tam lze domluvit řidiče a auto. Ráno vás v rezervaci vyhodí a k večeru nabere. Vykoupete se v průzračné vodě, lze najít i osamělé zátoky, projdete se v přírodě s naučnými tabulemi, podíváte se jak žili dříve Italové, čím se živili ( je tam představeno několik zrenovovaných domečků a ukázka řemesel).

P1030147

Naproti Trapani je několik ostrovů. My jeli lodí – vznášedlem na Favignanu. Tento ostrov je ještě krásnější než Zingaro. Přespali jsme v kempu, večer lze jít za zábavou do centra, které je plně přizpůsobeno turistům. Krajina je velice zajímavá, všude jsou vytěžené kameny, a tedy díry.

P1030259

P1030268

Dříve na Favignane bývalo obávané vězení a vězni zde těžili kámen. Nyní některá vytěžená místa mají obyvatelé součástí zahrad a díky stínům, které zdi vrhají, se tam daří zeleni. Vypadá to archetoktinicky zajímavě. Každopádně teď se na ostrov jezdí za odpočinkem na nádherné pláže. Opravdu TOP!

P1030280

A jako poslední zastávka – pevnost Erice nad Trapani. Je tam o poznání chladněji než ve městě a dostanete se tam autobusem. Krásné kamenné městečko, s hradem, s tradičními sladkostmi, zeleným likérem a krásným výhledem.

P1030330

P1030376

A pak už jen závěrečná noc na chladném letišti…

P1030374

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s